SCHEDULES       DIVISIONS       FIELD SCHEDULERS VIEW      

Division Schedule

Boys U11 RED
date home away time field
Sep 18 GAC Blues 11M SDU SDU 11M Hudson 10:00 amFraser Heights 8v8
Sep 18 CFC New Saints NDFC Team Blue 11M (D3) 2:30 pmMorgan Creek East
Sep 18 NSFC 11M Blues CFC 11M Paris Saint-Germain 11:30 amHjorth Road Turf Field #1 North 8v8
Sep 25 NDFC Team Blue 11M (D3) GAC Blues 11M 9:15 amDennis Elsom Turf South
Sep 25 CFC 11M Paris Saint-Germain CFC New Saints 1:00 pmMorgan Creek East
Sep 25 SDU SDU 11M Hudson NSFC 11M Blues 10:15 amBrandrith Park (Grass)
Oct 2 GAC Blues 11M CFC 11M Paris Saint-Germain 12:00 pmHjorth Road Turf Field #2 South 8v8
Oct 2 CFC New Saints NSFC 11M Blues 1:00 pmMorgan Creek West
Oct 2 NDFC Team Blue 11M (D3) SDU SDU 11M Hudson 9:15 amDennis Elsom Turf Middle
Oct 16 NSFC 11M Blues GAC Blues 11M 9:30 amHjorth Road Turf Field #1 North 8v8
Oct 16 SDU SDU 11M Hudson CFC New Saints 10:30 amHolly Turf 8 v 8 East
Oct 16 CFC 11M Paris Saint-Germain NDFC Team Blue 11M (D3) 1:00 pmDufferin Park South
Oct 23 SUSC Arsenal 11M D3 BCT BCT Gunners 11 M 11:30 amDon Christian Park West #1 8v8
Oct 23 CFC 11M Porto CFC 11M Real Madrid 1:00 pmDufferin Park South
Oct 23 SDU SDU 11M Brown D3 NDFC Team Black 11M (D3) 9:00 amMountainview Park (Grass)
Oct 30 NDFC Team Black 11M (D3) SUSC Arsenal 11M D3 10:45 amDelsom - South
Oct 30 CFC 11M Porto BCT BCT Gunners 11 M 10:00 amMorgan Creek East
Oct 30 SDU SDU 11M Brown D3 CFC 11M Real Madrid 9:00 amMountainview Park (Grass)
Nov 6 SUSC Arsenal 11M D3 CFC 11M Porto 11:30 amDon Christian Park West #2 8v8
Nov 6 BCT BCT Gunners 11 M SDU SDU 11M Brown D3 8:30 amNAP 4-Turf South
Nov 6 CFC 11M Real Madrid NDFC Team Black 11M (D3) 2:30 pmDufferin Park South
Nov 13 SDU SDU 11M Brown D3 SUSC Arsenal 11M D3 9:00 amHolly Turf 8 v 8 West
Nov 13 CFC 11M Real Madrid BCT BCT Gunners 11 M 11:30 amDufferin Park South
Nov 13 NDFC Team Black 11M (D3) CFC 11M Porto 10:45 amDelsom - South
Nov 20 SUSC Arsenal 11M D3 CFC 11M Real Madrid 10:00 amDon Christian Park West #2 8v8
Nov 20 BCT BCT Gunners 11 M NDFC Team Black 11M (D3) 8:30 amNAP 4-Turf North
Nov 20 CFC 11M Porto SDU SDU 11M Brown D3 1:00 pmDufferin Park South
Dec 4 SUSC Arsenal 11M D3 NDFC Team Black 11M (D3) 11:45 amCAP Artificial Turf #2 North
Dec 4 BCT BCT Gunners 11 M CFC 11M Porto 9:15 amNAP Mini turf 1
Dec 4 CFC 11M Real Madrid SDU SDU 11M Brown D3 1:00 pmDufferin Park South
Dec 11 CFC 11M Porto SUSC Arsenal 11M D3 1:00 pmMorgan Creek West
Dec 11 SDU SDU 11M Brown D3 BCT BCT Gunners 11 M 9:00 amHolly Turf 8 v 8 West
Dec 11 NDFC Team Black 11M (D3) CFC 11M Real Madrid 9:15 amDelsom - North
Jan 15 CFC 11M Real Madrid SUSC Arsenal 11M D3 1:00 pmMorgan Creek West
Jan 15 NDFC Team Black 11M (D3) BCT BCT Gunners 11 M 10:45 amDelsom - Middle
Jan 15 SDU SDU 11M Brown D3 CFC 11M Porto 10:30 amWinskill Turf 8 v 8 North
Jan 22 SUSC Arsenal 11M D3 BCT BCT Gunners 11 M 11:45 pmCAP Artificial Turf #3 North
Jan 22 CFC 11M Porto CFC 11M Real Madrid 11:30 amMorgan Creek West
Jan 22 SDU SDU 11M Brown D3 NDFC Team Black 11M (D3) 9:00 amMountainview Park (Grass)
Jan 29 NDFC Team Black 11M (D3) SUSC Arsenal 11M D3 10:45 amDelsom - North
Jan 29 CFC 11M Porto BCT BCT Gunners 11 M 2:30 pmMorgan Creek West
Jan 29 SDU SDU 11M Brown D3 CFC 11M Real Madrid 9:00 amWinskill Turf 8 v 8 North
Feb 5 SUSC Arsenal 11M D3 CFC 11M Porto 1:00 pmCAP Artificial Turf #3 North
Feb 5 BCT BCT Gunners 11 M SDU SDU 11M Brown D3 8:15 amNAP 4-Turf South
Feb 5 CFC 11M Real Madrid NDFC Team Black 11M (D3) 1:00 pmMorgan Creek East
Feb 12 SDU SDU 11M Brown D3 SUSC Arsenal 11M D3 9:00 amWinskill Turf 8 v 8 South
Feb 12 CFC 11M Real Madrid BCT BCT Gunners 11 M 11:30 amMorgan Creek West
Feb 12 NDFC Team Black 11M (D3) CFC 11M Porto 9:00 amDelsom - Middle
Feb 26 SUSC Arsenal 11M D3 CFC 11M Real Madrid 12:15 pmCAP Artificial Turf #1 South
Feb 26 BCT BCT Gunners 11 M NDFC Team Black 11M (D3) 8:30 amNAP 4-Turf North
Feb 26 CFC 11M Porto SDU SDU 11M Brown D3 5:15 pmSSAP 10 South
Mar 5 BCT BCT Gunners 11 M SDU SDU 11M Brown D3 2:15 pmNAP 4-Turf North
Mar 5 CFC 11M Real Madrid NDFC Team Black 11M (D3) 2:30 pmMorgan Creek East
Mar 5 SUSC Arsenal 11M D3 SFC SFC Metropolitan Civic 11M 2:30 pmCAP Artificial Turf #1 South
↑ to top


Contact List

BCT BCT Gunners 11 M
Mustak Ahmad
778-869-7957
[javascript protected email address]

CFC 11M Porto
Michael Carter
604-308-3285
[javascript protected email address]

CFC 11M Real Madrid
David Fairholm
778-838-2426
[javascript protected email address]

NDFC Team Black 11M (D3)
Azeem Mohamed
604-809-0361
[javascript protected email address]

SDU SDU 11M Brown D3
Darrell Brown
604-940-0494
[javascript protected email address]

SUSC Arsenal 11M D3
Joey Lee
604-369-8677
[javascript protected email address]


back to division schedules »»


Thank you for using Qscriptor
Copyright 2022 Gordon Quan [javascript protected email address]