SCHEDULES       DIVISIONS       FIELD SCHEDULERS VIEW      

Division Schedule

Boys U11 GREEN
date home away time field
Sep 18 NDFC Team Black 11M (D3) SFC SFC Metro 11 9:15 pmDennis Elsom Turf South
Sep 18 CFC 11M Atalanta SUSC Whitecaps 11M D3 11:30 pmMorgan Creek West
Sep 18 SUSC Manchester United 11M CFC 11M Porto 10:00 pmCAP Mini Grass 8v8 #2
Sep 25 SUSC Whitecaps 11M D3 NDFC Team Black 11M (D3) 12:45 pmCAP Artificial Turf #2 South
Sep 25 CFC 11M Porto CFC 11M Atalanta 1:00 pmMorgan Creek West
Sep 25 SFC SFC Metro 11 SUSC Manchester United 11M 4:00 pmNAP 3 N
Oct 2 NDFC Team Black 11M (D3) CFC 11M Porto 9:15 pmDennis Elsom Turf North
Oct 2 CFC 11M Atalanta SUSC Manchester United 11M 11:30 pmMorgan Creek West
Oct 2 SUSC Whitecaps 11M D3 SFC SFC Metro 11 12:15 pmCAP Artificial Turf #1 North
Oct 16 SUSC Manchester United 11M NDFC Team Black 11M (D3) 11:30 pmCAP Mini Grass 8v8 #2
Oct 16 SFC SFC Metro 11 CFC 11M Atalanta 9:00 pmNAP 2 S
Oct 16 CFC 11M Porto SUSC Whitecaps 11M D3 11:30 pmDufferin Park South
Oct 23 GAC Vipers 11M SDU SDU 11M Hudson 12:00 pmHjorth Road Turf Field #2 North 8v8
Oct 23 SUSC Timbers 11M D3 SUSC Whitecaps 11M D3 11:30 pmCAP Mini Grass 8v8 #2
Oct 23 SFC SFC Manchester Utd 11 CFC 11M Atalanta 9:00 pmNAP 2 N
Oct 30 CFC 11M Atalanta GAC Vipers 11M 1:00 pmMorgan Creek West
Oct 30 SUSC Timbers 11M D3 SDU SDU 11M Hudson 1:15 pmCAP Artificial Turf #3 North
Oct 30 SFC SFC Manchester Utd 11 SUSC Whitecaps 11M D3 4:30 pmNAP 3 S
Nov 6 GAC Vipers 11M SUSC Timbers 11M D3 11:00 pmFraser Heights 8v8
Nov 6 SDU SDU 11M Hudson SFC SFC Manchester Utd 11 9:00 pmHolly Turf 8 v 8 East
Nov 6 SUSC Whitecaps 11M D3 CFC 11M Atalanta 12:45 pmCAP Artificial Turf #2 South
Nov 13 SFC SFC Manchester Utd 11 GAC Vipers 11M TBD
Nov 13 SUSC Whitecaps 11M D3 SDU SDU 11M Hudson 11:30 pmSullivan Heights 8v8
Nov 13 CFC 11M Atalanta SUSC Timbers 11M D3 1:00 pmMorgan Creek East
Nov 20 GAC Vipers 11M SUSC Whitecaps 11M D3 TBD
Nov 20 SDU SDU 11M Hudson CFC 11M Atalanta 10:30 pmHolly Turf 8 v 8 East
Nov 20 SUSC Timbers 11M D3 SFC SFC Manchester Utd 11 10:00 pmSullivan Heights 8v8
Dec 4 GAC Vipers 11M CFC 11M Atalanta TBD
Dec 4 SDU SDU 11M Hudson SUSC Timbers 11M D3 10:30 pmWinskill Turf 8 v 8 North
Dec 4 SUSC Whitecaps 11M D3 SFC SFC Manchester Utd 11 11:45 pmCAP Artificial Turf #1 North
Dec 11 SUSC Timbers 11M D3 GAC Vipers 11M 12:00 pmCAP Artificial Turf #2 North
Dec 11 SFC SFC Manchester Utd 11 SDU SDU 11M Hudson TBD
Dec 11 CFC 11M Atalanta SUSC Whitecaps 11M D3 10:00 pmDufferin Park South
Jan 15 SUSC Sporting 11M D3 GAC Vipers 11M 1:00 pmCAP Artificial Turf #2 South
Jan 15 CFC 11M Atalanta SDU SDU 11M Hudson 2:30 pmMorgan Creek East
Jan 15 SFC SFC Manchester Utd 11 SUSC Timbers 11M D3 1:30 pmNAP 3 S
Jan 22 GAC Vipers 11M SDU SDU 11M Hudson 11:00 pmFraser Heights 8v8
Jan 22 SUSC Timbers 11M D3 SUSC Sporting 11M D3 12:30 pmCAP Artificial Turf #1 South
Jan 22 SFC SFC Manchester Utd 11 SUSC Manchester United 11M 4:30 pmNAP 3 N
Jan 29 SUSC Manchester United 11M GAC Vipers 11M 1:00 pmCAP Artificial Turf #3 South
Jan 29 SUSC Timbers 11M D3 SDU SDU 11M Hudson 12:30 pmCAP Artificial Turf #1 South
Jan 29 SFC SFC Manchester Utd 11 SUSC Sporting 11M D3 3:00 pmNAP 3 S
Feb 5 GAC Vipers 11M SUSC Timbers 11M D3 10:45 amHjorth Road Turf Field #2 South 8v8
Feb 5 SDU SDU 11M Hudson SFC SFC Manchester Utd 11 9:00 pmWinskill Turf 8 v 8 South
Feb 5 SUSC Sporting 11M D3 SUSC Manchester United 11M 11:45 amCAP Artificial Turf #2 South
Feb 12 SFC SFC Manchester Utd 11 GAC Vipers 11M 1:30 pmNAP 3 S
Feb 12 SUSC Sporting 11M D3 SDU SDU 11M Hudson 11:30 amDon Christian Park West #1 8v8
Feb 12 CFC 11M Atalanta SUSC Timbers 11M D3 TBD
Feb 26 GAC Vipers 11M SUSC Sporting 11M D3 12:30 pmHjorth Road Turf Field #2 North 8v8
Feb 26 SDU SDU 11M Hudson SUSC Manchester United 11M 9:00 amWinskill Turf 8 v 8 North
Feb 26 SUSC Timbers 11M D3 SFC SFC Manchester Utd 11 12:15 pmCAP Artificial Turf #1 North
Mar 5 SFC SFC Manchester Utd 11 GAC Vipers 11M 9:00 amNAP 1-Turf North
Mar 5 SUSC Timbers 11M D3 SUSC Sporting 11M D3 12:00 pmCAP Artificial Turf #1 North
Mar 5 SDU SDU 11M Hudson BCT BCT Lions 11M Div 3 9:00 amWinskill Turf 8 v 8 North
↑ to top


Contact List

SUSC Manchester United 11M
Harbinder Deol
778-288-9365
[javascript protected email address]

GAC Vipers 11M
Matt Bylander
604-996-8654
[javascript protected email address]

SDU SDU 11M Hudson
Nancy Hudson
604-762-8013
[javascript protected email address]

SFC SFC Manchester Utd 11
Gurman Deol
604-339-2232
[javascript protected email address]

SUSC Timbers 11M D3
John Pattar
778-837-6052
[javascript protected email address]

SUSC Sporting 11M D3
Jeremy Costar
604-574-3863
[javascript protected email address]


back to division schedules »»


Thank you for using Qscriptor
Copyright 2022 Gordon Quan [javascript protected email address]