SCHEDULES       DIVISIONS       FIELD SCHEDULERS VIEW      

Division Schedule

Boys U11 BLACK
date home away time field
Sep 18 SDU SDU 11M Wilson CFC 11M Real Madrid 1:30 pmMountainview Park (Grass)
Sep 18 GAC Vipers 11M SUSC Eagles 11M D3 11:30 amCAP Artificial Turf #2 North
Sep 18 SUSC Timbers 11M D3 SFC SFC Metropolitan Civic 11M 11:30 amCAP Mini Grass 8v8 #2
Sep 25 SUSC Eagles 11M D3 SFC SFC Metropolitan Civic 11M 10:00 amCAP Mini Grass 8v8 #2
Sep 25 SDU SDU 11M Wilson GAC Vipers 11M 1:00 pmBrandrith Park (Grass)
Sep 25 CFC 11M Real Madrid SUSC Timbers 11M D3 11:30 amMorgan Creek West
Oct 2 SUSC Timbers 11M D3 SDU SDU 11M Wilson TBD
Oct 2 GAC Vipers 11M SFC SFC Metropolitan Civic 11M 12:00 pmHjorth Road Turf Field #2 North 8v8
Oct 2 SUSC Eagles 11M D3 CFC 11M Real Madrid TBD
Oct 16 SFC SFC Metropolitan Civic 11M CFC 11M Real Madrid 9:00 amNAP 1-Turf North
Oct 16 SUSC Timbers 11M D3 GAC Vipers 11M 12:15 pmCAP Artificial Turf #1 South
Oct 16 SDU SDU 11M Wilson SUSC Eagles 11M D3 1:30 pmMountainview Park (Grass)
Oct 23 CFC 11M Ajax NDFC Team Blue 11M (D3) 11:30 amMorgan Creek West
Oct 23 SUSC Eagles 11M D3 SUSC Savilla 11M D3 10:00 amCAP Mini Grass 8v8 #2
Oct 23 NDFC Team White 11M (D3) CFC 11M Atletico Madrid 10:45 amDelsom - South
Oct 30 CFC 11M Atletico Madrid CFC 11M Ajax 2:30 pmMorgan Creek East
Oct 30 SUSC Eagles 11M D3 NDFC Team Blue 11M (D3) 1:15 pmCAP Artificial Turf #3 South
Oct 30 NDFC Team White 11M (D3) SUSC Savilla 11M D3 9:15 amDelsom - North
Nov 6 CFC 11M Ajax SUSC Eagles 11M D3 10:00 amDufferin Park South
Nov 6 NDFC Team Blue 11M (D3) NDFC Team White 11M (D3) 9:15 amDennis Elsom Turf North
Nov 6 SUSC Savilla 11M D3 CFC 11M Atletico Madrid 11:30 amDon Christian Park West #1 8v8
Nov 13 NDFC Team White 11M (D3) CFC 11M Ajax 9:15 amDelsom - South
Nov 13 SUSC Savilla 11M D3 NDFC Team Blue 11M (D3) 1:00 pmSullivan Heights 8v8
Nov 13 CFC 11M Atletico Madrid SUSC Eagles 11M D3 1:00 pmDufferin Park South
Nov 20 CFC 11M Ajax SUSC Savilla 11M D3 1:00 pmMorgan Creek East
Nov 20 NDFC Team Blue 11M (D3) CFC 11M Atletico Madrid 9:15 amDelsom - Middle
Nov 20 SUSC Eagles 11M D3 NDFC Team White 11M (D3) 10:00 amDon Christian Park West #1 8v8
Dec 4 CFC 11M Ajax CFC 11M Atletico Madrid 2:30 pmDufferin Park North
Dec 4 NDFC Team Blue 11M (D3) SUSC Eagles 11M D3 9:15 amDelsom - Middle
Dec 4 SUSC Savilla 11M D3 NDFC Team White 11M (D3) 3:20 pmCAP Artificial Turf #1 North
Dec 11 SUSC Eagles 11M D3 CFC 11M Ajax 1:00 pmCAP Artificial Turf #3 North
Dec 11 NDFC Team White 11M (D3) NDFC Team Blue 11M (D3) 9:15 amDelsom - Middle
Dec 11 CFC 11M Atletico Madrid SUSC Savilla 11M D3 11:30 amDufferin Park South
Jan 15 SUSC Savilla 11M D3 CFC 11M Ajax 11:45 amCAP Artificial Turf #2 South
Jan 15 CFC 11M Atletico Madrid NDFC Team Blue 11M (D3) 11:30 amMorgan Creek West
Jan 15 NDFC Team White 11M (D3) SUSC Eagles 11M D3 9:15 amDelsom - Middle
Jan 22 CFC 11M Ajax NDFC Team Blue 11M (D3) 10:00 amDufferin Park South
Jan 22 SUSC Eagles 11M D3 SUSC Savilla 11M D3 11:45 amCAP Artificial Turf #3 South
Jan 22 NDFC Team White 11M (D3) CFC 11M Atletico Madrid 9:00 amDelsom - Middle
Jan 29 CFC 11M Atletico Madrid CFC 11M Ajax 11:30 amMorgan Creek West
Jan 29 SUSC Eagles 11M D3 NDFC Team Blue 11M (D3) 1:00 pmCAP Artificial Turf #2 North
Jan 29 NDFC Team White 11M (D3) SUSC Savilla 11M D3 9:15 amDelsom - North
Feb 5 CFC 11M Ajax SUSC Eagles 11M D3 11:30 amMorgan Creek West
Feb 5 NDFC Team Blue 11M (D3) NDFC Team White 11M (D3) TBD
Feb 5 SUSC Savilla 11M D3 CFC 11M Atletico Madrid 11:45 amCAP Artificial Turf #3 South
Feb 12 NDFC Team White 11M (D3) CFC 11M Ajax 9:00 amDelsom - North
Feb 12 SUSC Savilla 11M D3 NDFC Team Blue 11M (D3) 1:00 pmDon Christian Park West #1 8v8
Feb 12 CFC 11M Atletico Madrid SUSC Eagles 11M D3 1:00 pmMorgan Creek West
Feb 26 CFC 11M Ajax SUSC Savilla 11M D3 8:45 amSSAP 10 South
Feb 26 NDFC Team Blue 11M (D3) CFC 11M Atletico Madrid 12:15 pmSands - North East
Feb 26 SUSC Eagles 11M D3 NDFC Team White 11M (D3) 1:30 pmCAP Artificial Turf #1 North
Mar 5 BCT BCT Tigers 11M D1 CFC 11M Atletico Madrid 3:30 pmNAP 4-Turf North
Mar 5 CFC 11M Ajax SUSC Eagles 11M D3 10:00 amMorgan Creek East
Mar 5 NDFC Team Blue 11M (D3) SUSC Savilla 11M D3 11:45 amMackie - East
Mar 5 NDFC Team White 11M (D3) SDU SDU 11M Wilson 10:45 amDelsom - North
↑ to top


Contact List

CFC 11M Ajax
Am Dhaliwal
6043291730
[javascript protected email address]

CFC 11M Atletico Madrid
Brett Drysdale
6043142738
[javascript protected email address]

NDFC Team Blue 11M (D3)
Rizvi Rajwani
604-805-0404
[javascript protected email address]

NDFC Team White 11M (D3)
Dal Benning
778-883-9071
[javascript protected email address]

SUSC Eagles 11M D3
Steve McLellan
604-862-0937
[javascript protected email address]

SUSC Savilla 11M D3
Zipporah Hantke
778-574-4541
[javascript protected email address]


back to division schedules »»


Thank you for using Qscriptor
Copyright 2022 Gordon Quan [javascript protected email address]