SCHEDULES       DIVISIONS       FIELD SCHEDULERS VIEW      

Division Schedule

Girls U12 RED
date home away time field
Sep 19 BCT BC Tigers 10F D3 — BYE
Sep 19 CFC 10F Arsenal SUSC Dash 10F D3 11:30 pmDufferin Park North
Sep 19 NDFC Team Green 10F NDFC United 2:30 pm
Sep 19 SUSC Courage 10F D3 CFC 10F Chelsea 2:30 pmCAP Artificial Turf #2 South
Sep 26 SUSC Dash 10F D3 BCT BC Tigers 10F D3 11:30 pmCAP Mini Grass 8v8 #2
Sep 26 NDFC United CFC 10F Arsenal 9:15 pmDennis Elsom Turf South
Sep 26 CFC 10F Chelsea NDFC Team Green 10F 11:30 pmDufferin Park South
Sep 26 SUSC Courage 10F D3 — BYE
Oct 3 BCT BC Tigers 10F D3 NDFC United 9:30 pmNAP 4-Turf North
Oct 3 CFC 10F Arsenal CFC 10F Chelsea 11:30 pmDufferin Park South
Oct 3 NDFC Team Green 10F SUSC Courage 10F D3 9:15 pmDennis Elsom Turf South
Oct 3 SUSC Dash 10F D3 — BYE
Oct 17 CFC 10F Chelsea BCT BC Tigers 10F D3 2:30 pmMorgan Creek East
Oct 17 SUSC Courage 10F D3 CFC 10F Arsenal 12:00 pmCAP Artificial Turf #3 South
Oct 17 NDFC Team Green 10F SUSC Dash 10F D3 11:00 amDelsom - North
Oct 24 CFC 10F Inter Milan SUSC Dash 10F D3 11:30 amDufferin Park South
Oct 24 SDU SDU 10F Brown D3 CFC 10F Arsenal 9:00 amHolly Turf 8 v 8 East
Oct 24 SUSC Pride 10F D3 PUFC 10F 11:30 amDon Christian Park West #1 8v8
Oct 24 CFC 10F Chelsea BCT BC Tigers 10F D3 1:00 pmDufferin Park South
Oct 31 CFC 10F Arsenal CFC 10F Inter Milan 10:00 amMorgan Creek East
Oct 31 BCT BC Tigers 10F D3 SDU SDU 10F Brown D3 9:15 amNAP 4-Turf North
Oct 31 SUSC Dash 10F D3 SUSC Pride 10F D3 11:30 amDon Christian Park West #1 8v8
Oct 31 PUFC 10F CFC 10F Chelsea 12:30 pmNAP 3 S
Nov 7 CFC 10F Inter Milan SDU SDU 10F Brown D3 1:00 pmMorgan Creek East
Nov 7 SUSC Pride 10F D3 CFC 10F Arsenal 11:30 amDon Christian Park West #1 8v8
Nov 7 CFC 10F Chelsea SUSC Dash 10F D3 2:30 pmMorgan Creek West
Nov 7 PUFC 10F BCT BC Tigers 10F D3 12:30 pmNAP 3 S
Nov 14 BCT BC Tigers 10F D3 CFC 10F Inter Milan 9:15 amNAP 4-Turf South
Nov 14 SUSC Pride 10F D3 SDU SDU 10F Brown D3 10:00 amSullivan Heights 8v8
Nov 14 CFC 10F Chelsea CFC 10F Arsenal 1:00 pmMorgan Creek West
Nov 14 PUFC 10F SUSC Dash 10F D3 12:30 pmNAP 3 N
Nov 21 CFC 10F Inter Milan SUSC Pride 10F D3 10:00 amDufferin Park South
Nov 21 SDU SDU 10F Brown D3 CFC 10F Chelsea 9:00 amHolly Turf 8 v 8 East
Nov 21 CFC 10F Arsenal PUFC 10F 11:30 amDufferin Park South
Nov 21 SUSC Dash 10F D3 BCT BC Tigers 10F D3 12:00 pmCAP Artificial Turf #3 North
Dec 5 CFC 10F Inter Milan PUFC 10F 2:30 pmMorgan Creek East
Dec 5 SDU SDU 10F Brown D3 SUSC Dash 10F D3 9:00 amHolly Turf 8 v 8 East
Dec 5 CFC 10F Arsenal BCT BC Tigers 10F D3 1:30 pmSSAP 9 East
Dec 5 SUSC Pride 10F D3 CFC 10F Chelsea 12:00 pmCAP Artificial Turf #3 South
Dec 12 SUSC Dash 10F D3 CFC 10F Inter Milan 12:15 pmCAP Artificial Turf #2 North
Dec 12 CFC 10F Arsenal SDU SDU 10F Brown D3 11:30 amMorgan Creek West
Dec 12 PUFC 10F SUSC Pride 10F D3 1:00 pmNAP 3 N
Dec 12 BCT BC Tigers 10F D3 CFC 10F Chelsea 10:30 amNAP 4-Turf South
Jan 16 SDU SDU 10F Brown D3 CFC 10F Inter Milan 9:00 amHolly Turf 8 v 8 East
Jan 16 CFC 10F Arsenal SUSC Pride 10F D3 11:30 amSSAP 10 South
Jan 16 SUSC Dash 10F D3 CFC 10F Chelsea 8:30 amCAP Artificial Turf #2 North
Jan 16 BCT BC Tigers 10F D3 PUFC 10F 9:15 amNAP 4-Turf South
Jan 23 CFC 10F Inter Milan BCT BC Tigers 10F D3 8:30 amSSAP 3 E
Jan 23 SDU SDU 10F Brown D3 SUSC Pride 10F D3 9:00 amHolly Turf 8 v 8 East
Jan 23 CFC 10F Arsenal CFC 10F Chelsea 8:30 amSSAP 10 North
Jan 23 SUSC Dash 10F D3 PUFC 10F 11:30 amCAP Artificial Turf #1 North
Jan 30 SUSC Pride 10F D3 CFC 10F Inter Milan 9:45 amCAP Artificial Turf #1 South
Jan 30 CFC 10F Chelsea SDU SDU 10F Brown D3 2:30 pmMorgan Creek West
Jan 30 PUFC 10F CFC 10F Arsenal 1:00 pmNAP 3 N
Jan 30 BCT BC Tigers 10F D3 SUSC Dash 10F D3 8:45 amNAP 3 N
Feb 6 CFC 10F Inter Milan CFC 10F Chelsea 1:00 pmMorgan Creek West
Feb 6 SDU SDU 10F Brown D3 PUFC 10F 9:00 amHolly Turf 8 v 8 East
Feb 6 CFC 10F Arsenal SUSC Dash 10F D3 2:30 pmMorgan Creek West
Feb 6 SUSC Pride 10F D3 BCT BC Tigers 10F D3 10:00 amCAP Artificial Turf #2 North
Feb 13 PUFC 10F CFC 10F Inter Milan 1:00 pmNAP 3 N
Feb 13 SUSC Dash 10F D3 SDU SDU 10F Brown D3 9:45 amCAP Artificial Turf #1 North
Feb 13 BCT BC Tigers 10F D3 CFC 10F Arsenal 9:00 amNAP 3 S
Feb 13 CFC 10F Chelsea SUSC Pride 10F D3 8:30 amSSAP 10 South
Feb 27 CFC 10F Inter Milan SUSC Dash 10F D3 8:30 amSSAP 10 North
Feb 27 SDU SDU 10F Brown D3 CFC 10F Arsenal 9:00 amBrandrith Park (Grass)
Feb 27 SUSC Pride 10F D3 PUFC 10F 12:00 pmCAP Artificial Turf #3 North
Feb 27 CFC 10F Chelsea BCT BC Tigers 10F D3 8:30 amSSAP 10 South
Mar 6 SUSC Dash 10F D3 CFC 10F Arsenal 9:30 amCAP Artificial Turf #1 South
Mar 6 CFC 10F Chelsea CFC 10F Inter Milan 8:30 amSSAP 10 North
Mar 6 SDU SDU 10F Brown D3 SUSC Pride 10F D3 10:30 amHolly Turf 8 v 8 West
Mar 6 BCT BC Tigers 10F D3 PUFC 10F 8:30 amNAP 4-Turf North
↑ to top


Contact List

BCT BC Tigers 10F D3
Faizal Ali
604-418-3142
[javascript protected email address]

CFC 10F Arsenal
Miranda Goutier
6046263963
[javascript protected email address]

CFC 10F Chelsea
Jess De Arcangelis
6042505206
[javascript protected email address]

CFC 10F Inter Milan
Shaun Mott
6048077574
[javascript protected email address]

PUFC 10F
Jas Dhami
604-358-1175
[javascript protected email address]

SDU SDU 10F Brown D3
Darrell Brown
778-833-4043
[javascript protected email address]

SUSC Dash 10F D3
Rick Sahota
778-918-9322
[javascript protected email address]

SUSC Pride 10F D3
Lisa Shantz
778-571-1187
[javascript protected email address]


back to division schedules »»


Thank you for using Qscriptor
Copyright 2022 Gordon Quan [javascript protected email address]