SCHEDULES       DIVISIONS       FIELD SCHEDULERS VIEW      

Division Schedule

Girls U11 ORANGE
date home away time field
Sep 19 SFC SFC Canadians 11 GAC Tsunami 11F 1:30 pmNAP 2-Turf South
Sep 19 SUSC Gotham FC 11F D3 CFC 11F Lyon 10:00 amCAP Artificial Turf #1 South
Sep 19 NSFC 10F Reds SDU SDU 11F Lim Hing Div.3 12:00 pmTom Binnie turf
Sep 19 CFC 11F Monaco NDFC Team Blue 11F (D3) 10:00 amMorgan Creek East
Sep 26 CFC 11F Lyon SFC SFC Canadians 11 2:30 pmDufferin Park South
Sep 26 SDU SDU 11F Lim Hing Div.3 SUSC Gotham FC 11F D3 9:00 amHolly Turf 8 v 8 West
Sep 26 NDFC Team Blue 11F (D3) NSFC 10F Reds 9:15 amDennis Elsom Turf North
Sep 26 GAC Tsunami 11F CFC 11F Monaco 10:30 amHjorth Road Turf Field #2 South 8v8
Oct 3 SFC SFC Canadians 11 SDU SDU 11F Lim Hing Div.3 9:30 amNAP 2 S
Oct 3 SUSC Gotham FC 11F D3 NDFC Team Blue 11F (D3) 1:15 pmCAP Artificial Turf #3 South
Oct 3 NSFC 10F Reds CFC 11F Monaco 12:00 pmTom Binnie turf
Oct 3 CFC 11F Lyon GAC Tsunami 11F 1:00 pmMorgan Creek West
Oct 17 CFC 11F Lyon GAC Tsunami 11F 2:30 pmMorgan Creek West
Oct 17 SUSC Gotham FC 11F D3 NDFC Team Blue 11F (D3) 10:00 amCAP Mini Grass 8v8 #2
Oct 17 SDU SDU 11F Lim Hing Div.3 CFC 11F Monaco TBD
Oct 24 SUSC Gotham FC 11F D3 SUSC Comets 11F D3 1:00 pmDon Christian Park West #1 8v8
Oct 24 NDFC Team Blue 11F (D3) CFC 11F Lyon 9:30 amDelsom - Middle
Oct 24 SUSC Destiny 11F D3 BCT BC Tigers 11F 12:00 pmCAP Artificial Turf #3 South
Oct 24 CFC 11F Monaco CFC 11F Olympiakos 10:00 amMorgan Creek East
Oct 31 CFC 11F Lyon SUSC Gotham FC 11F D3 11:30 amMorgan Creek East
Oct 31 CFC 11F Olympiakos NDFC Team Blue 11F (D3) 2:30 pmMorgan Creek West
Oct 31 SUSC Comets 11F D3 SUSC Destiny 11F D3 10:00 amDon Christian Park West #1 8v8
Oct 31 BCT BC Tigers 11F CFC 11F Monaco 9:15 amNAP 4-Turf South
Nov 7 SUSC Gotham FC 11F D3 NDFC Team Blue 11F (D3) 12:00 pmCAP Artificial Turf #3 North
Nov 7 SUSC Destiny 11F D3 CFC 11F Lyon 10:00 amDon Christian Park West #1 8v8
Nov 7 CFC 11F Monaco SUSC Comets 11F D3 10:00 amMorgan Creek East
Nov 7 BCT BC Tigers 11F CFC 11F Olympiakos 8:45 amNAP 4-Turf North
Nov 14 CFC 11F Olympiakos SUSC Gotham FC 11F D3 2:30 pmMorgan Creek West
Nov 14 SUSC Destiny 11F D3 NDFC Team Blue 11F (D3) 8:30 amCAP Artificial Turf #1 South
Nov 14 CFC 11F Monaco CFC 11F Lyon 10:00 amMorgan Creek East
Nov 14 BCT BC Tigers 11F SUSC Comets 11F D3 9:15 amNAP 4-Turf North
Nov 21 SUSC Gotham FC 11F D3 SUSC Destiny 11F D3 8:30 amHjorth Road Turf Field #1 North 8v8
Nov 21 NDFC Team Blue 11F (D3) CFC 11F Monaco 9:30 amDelsom - North
Nov 21 CFC 11F Lyon BCT BC Tigers 11F 1:00 pmMorgan Creek West
Nov 21 SUSC Comets 11F D3 CFC 11F Olympiakos 8:30 amHjorth Road Turf Field #1 South 8v8
Dec 5 SUSC Gotham FC 11F D3 BCT BC Tigers 11F 12:00 pmCAP Artificial Turf #3 North
Dec 5 NDFC Team Blue 11F (D3) SUSC Comets 11F D3 9:30 amDelsom - North
Dec 5 CFC 11F Lyon CFC 11F Olympiakos 11:30 amMorgan Creek East
Dec 5 SUSC Destiny 11F D3 CFC 11F Monaco 1:15 pmCAP Artificial Turf #3 North
Dec 12 SUSC Comets 11F D3 SUSC Gotham FC 11F D3 11:00 amCAP Artificial Turf #2 North
Dec 12 CFC 11F Lyon NDFC Team Blue 11F (D3) 11:30 amMorgan Creek East
Dec 12 BCT BC Tigers 11F SUSC Destiny 11F D3 10:30 amNAP 4-Turf North
Dec 12 CFC 11F Olympiakos CFC 11F Monaco 10:00 amMorgan Creek East
Jan 16 NDFC Team Blue 11F (D3) SUSC Gotham FC 11F D3 9:30 amDelsom - North
Jan 16 CFC 11F Tottenham SUSC Destiny 11F D3 10:00 amSSAP 10 North
Jan 16 BCT BCT Wildcats 11F CFC 11F Monaco 9:15 amNAP 4-Turf North
Jan 16 CFC 11F Olympiakos BCT BC Tigers 11F 10:00 amSSAP 10 South
Jan 23 SUSC Gotham FC 11F D3 CFC 11F Olympiakos 11:30 amCAP Artificial Turf #1 South
Jan 23 NDFC Team Blue 11F (D3) SUSC Destiny 11F D3 9:30 amDelsom - North
Jan 23 CFC 11F Tottenham CFC 11F Monaco 1:00 pmSSAP 3 E
Jan 23 BCT BCT Wildcats 11F BCT BC Tigers 11F 2:45 pmNAP Mini turf 1
Jan 30 SUSC Destiny 11F D3 SUSC Gotham FC 11F D3 8:30 amCAP Artificial Turf #1 North
Jan 30 CFC 11F Monaco NDFC Team Blue 11F (D3) 2:30 pmMorgan Creek East
Jan 30 BCT BC Tigers 11F CFC 11F Tottenham 8:45 amNAP 3 S
Jan 30 CFC 11F Olympiakos BCT BCT Wildcats 11F 10:00 amMorgan Creek West
Feb 6 SUSC Gotham FC 11F D3 CFC 11F Monaco 9:45 amCAP Artificial Turf #1 South
Feb 6 NDFC Team Blue 11F (D3) BCT BC Tigers 11F 9:30 amDelsom - North
Feb 6 CFC 11F Tottenham BCT BCT Wildcats 11F 10:00 amMorgan Creek West
Feb 6 SUSC Destiny 11F D3 CFC 11F Olympiakos 11:00 amCAP Artificial Turf #1 North
Feb 13 BCT BC Tigers 11F SUSC Gotham FC 11F D3 9:00 amNAP 3 N
Feb 13 BCT BCT Wildcats 11F NDFC Team Blue 11F (D3) 2:45 pmNAP Mini turf 1
Feb 13 CFC 11F Olympiakos CFC 11F Tottenham 10:00 amMorgan Creek East
Feb 13 CFC 11F Monaco SUSC Destiny 11F D3 11:30 amMorgan Creek East
Feb 27 SUSC Gotham FC 11F D3 BCT BCT Wildcats 11F 8:30 amCAP Artificial Turf #1 North
Feb 27 NDFC Team Blue 11F (D3) CFC 11F Tottenham 9:30 amDelsom - North
Feb 27 SUSC Destiny 11F D3 BCT BC Tigers 11F 12:15 pmCAP Artificial Turf #1 South
Feb 27 CFC 11F Monaco CFC 11F Olympiakos TBD
Mar 6 CFC 11F Olympiakos SUSC Destiny 11F D3 1:30 pmSSAP 3 E
Mar 6 SUSC Gotham FC 11F D3 CFC 11F Tottenham 8:15 amCAP Artificial Turf #1 South
Mar 6 CFC 11F Monaco NDFC Team Blue 11F (D3) 1:30 pmSSAP 3 W
Mar 6 BCT BCT Wildcats 11F BCT BC Tigers 11F 8:30 amNAP 4-Turf South
↑ to top


Contact List

BCT BC Tigers 11F
Faizal Ali
604-418-3142
[javascript protected email address]

CFC 11F Tottenham
Sue Boyd Baxter
6048174800
[javascript protected email address]

CFC 11F Monaco
Ryan Baldwin
6048172755
[javascript protected email address]

CFC 11F Olympiakos
Mark Melim
604-830-9943
[javascript protected email address]

NDFC Team Blue 11F (D3)
Dan Johnston
778-985-8026
[javascript protected email address]

BCT BCT Wildcats 11F
Faizal Ali
604-418-3142
[javascript protected email address]

SUSC Destiny 11F D3
Brad Heath
604-603-2527
[javascript protected email address]

SUSC Gotham FC 11F D3
Maree Antonation
604-817-4705
[javascript protected email address]


back to division schedules »»


Thank you for using Qscriptor
Copyright 2022 Gordon Quan [javascript protected email address]